Џеј Зи ја соголи душата па призна зошто ја изневерил Бијонсе: Другата жена е вистинска мистерија!

Џеј Зи ја соголи душата па призна зошто ја изневерил Бијонсе: Другата жена е вистинска мистерија!

Објавена во: Живот // Живот

ако Џеј Зи (47) е сопруг на жена која беше прогласена за најубава и најбогата на светот, тоа не го спречи да изврши прељуба.

Џеј Зи призна за Њујорк Тајмс како и зошто ја изневерил Бијонсе.

За неговото неверство долго време се шпекулираше и сега конечно се потврди дека неверството што го отпеа Бијонсе во нејзиниот хит „Лимонада“ навистина се случило.

- Ги потиснав моите чувства и тоа доведе до изневерување - смирено рече Џеј Зи и додаде дека веднаш по сè, тој и Бијонсе отишле кај психолог за советување за брак, кој исто така е одговорен за опстанокот на нивниот брак.

Познатиот музичар признал дека траумите од минатото го принудувале да се дистанцира од своите чувства, а тоа го натерало да ја изневери својата убава сопруга.

- Треба да преживеете, а кога сте во фаза на преживување, нема простор за емоции. „Дури и кога имате жена, како што беше случај со мене, се затворате целосно емотивно“, рече тој.

Иако тој никогаш не ја именуваше жената со која ја изневерува Бијонсе, таа ја нарече ‘Беки со убава коса’. Покрај тоа што Бијонсе пееше за неговото неверство, за него зборуваше и самиот Џеј Зи во неговиот хит „4:44“.

На прашањето како не се разведоа, музичарот одговори:

- Повеќето луѓе би се развеле затоа што околу 50 проценти од браковите завршуваат со развод. За мене, најлошата казна е да го погледнам лицето на личноста што ја изневерив. Јас навистина созреав од тој инцидент. Фокусиран сум на музиката и уметноста што заедно со Бијонсе ги создаваме. Заедно сме посилни, и ги оставивме работите што се случуваа во минатото - заклучи Џеј Зи.


Објавена во: Живот // Живот

Можеби ќе ве интересира: