Фановите во шок: Леонардо Ди Каприо на Оскарите со 23 години помладата девојка

Фановите во шок: Леонардо Ди Каприо на Оскарите со 23 години помладата девојка

Објавена во: Stars // Филм

Последниот пат кога беше номиран, ја донесе мајка му, но сега се одлучи за поинаква придружба.

Леонардо Ди Каприо можеби се претстави соло на црвениот килим на овогодинешните Оскари, но сепак не беше сам, тој со себе си зема придружна.

45 - годинишниот актер, кој беше номиниран за Најдобар актер за улогата во „Си беше еднаш во Холивуд“, а со себе ја донесе својата 22 - годишна девојка, актерката Камила Мороне. Камила беше забележана како седи до Лео, за време на воведот на Оскарите, во кој беше прикажан краток дел од филмот „Титаник“.


За Лео е познато дека на килимот низ годините се шеташе со неговата мајка, особено кога беше номиниран за големо признание. На пример во 2016 година, ја донесе неговата мајка на Оскарите во знак на благодарност за тоа што го носела на аудиции по училиште, кога тој бил млад.

Овој факт ги поттикна и твитерџиите, па така еден од нив напиша „Доаѓањето на Лео Ди Каприо со девојката Камила Мороне, наместо со мајка му, веќе го направи мојот ден“. Во меѓувреме се појави друг твит „Камила и Лео заедно на #оскарите, врескам“.
Објавена во: Stars // Филм

Можеби ќе ве интересира: