(ФОТО) Од расправии до контроверзни настапи: Што сѐ не очекува на овогодинешното „MTV VMAs“ шоу?

(ФОТО) Од расправии до контроверзни настапи: Што сѐ не очекува на овогодинешното „MTV VMAs“ шоу?

Објавена во: Stars // Музика

Само уште еден ден не дели до најголемото светсдко музичко шоу.

MTV Видео Музичките Награди (VMAs), по 36-ти последователен пат ќе се одржат и оваа година, а во шоуто ќе може да уживаме во Понеденик, 26ти Август. 

Мрежите вклучувајќи MTV, MTV2, VH1 ќе ги емитуваат VMAs и ќе бидат пренесувани во живо на MTV Live. 

Помеѓу номинираните за „Видео на годината“ спаѓаат Тејлор Свифт со „You Need to Calm Down“, Џонас Брадерс со „Sucker", Аријана Гранде со „Thank You, Next“, Били Ајлиш со „Bad Guy“, 21 Savage и J. Cole со „A lot“ и Lil Nas X и Били Реј Сајрус со „Old Town Road (remix)“. 

Исто така, рангирани во повеќе номинации се и Халси со шест, Шон Мендес со пет, додека Камила Кабело, Карди Б, J Balvin, Џонас Брадерс и BTS се со четири номинации. 

Очекуваме настапи од Тејлор Свифт, која свечено ќе го отвори шоуто. Ќе и се придружат и номинираните Bad Bunny, J Balvin и Rosalía кои ќе ги изведат своите хитови, а Lizzo ќе го направи своето деби на VMAs. 

Покрај тоа, Камила Кабело и Шон Мендес ќе ја однесат својата романса до бината и ќе настапат заедно за прв пат со летниот хит „Señorita“. Не го пропуштаме и фактот дека на распоредот за седење во публиктата, двајцата ќе седат заедно еден до друг, додека од спротивната страна Карди Би и Тејлор Свифт за прв пат годината ќе седат заедно.


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: