Го криеше момчето, па сега откри: „Зафатена сум“ – Мартија призна дека е заљубена

Го криеше момчето, па сега откри: „Зафатена сум“ – Мартија призна дека е заљубена

Објавена во: Stars // Музика

Младата пејачка Мартија Станојковиќ, откри дека е заљубена и дека има момче.

Таа одговараше на прашања од нејзините следбеници на Инстаграм, па еве што откри пејачката:

На прашањето дали е сингл или зафатена, Мартија напиша „зафатена“.

Мартија нејзиното момче го покажа кога беше гостинка на свадбата на Мијалкови, кога позираше со него.

„Дали е добра во кујна?“ – Во прилог на одговорот Мартија објави и фотографија со салата која сама ја направила и пиша „Фини салати правам“.

Во однос на образованието и професионалната наградба, Марија напиша дека е на академија за дигитален маркетинг, паралелно прави музика, настапува и и помага на сестра и која што е „head of HR“.

Мартија објави и фотографии од студиото на Дарко Димитров со кој работи на нови проекти и најави дека наскоро ќе објави нова песна.

Фото: Инстаграм

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: