Гоца Тржан брутално до Карлеуша: Што има врска што Цеца ми е прва во шоуто?

Гоца Тржан брутално до Карлеуша: Што има врска што Цеца ми е прва во шоуто?

Објавена во: Stars // Музика

Откако се појави на малите екрани, но овојпат во улога на водителка, пејачата Гоца Тржан стекна голема гледаност со својата емисија. Угостува јавни личности и ги соголува, а некако имаат доверба во неа, па релативно искрено и одговараат на пецкавите прашања.

На прашањето дали некој одбил да ѝ гостува во емисијата, Гоца рече:

– Никој не ме одби. Сите само рекоа: „Во ред е, љубов, само да го извадам мојот албум!“, или: „Не можам да го направам тоа сега, дали ќе го направам следната недела? Никој не рече дека не помислува да дојде. Разбирам дека луѓето имаат важни обврски и дека тоа што се на телевизија им е преку глава, но моја работа е да прашам. Се договорив набрзина со Цеца, со големи ѕвезди и луѓе кои знаат кои се и што се, немаш никаков проблем брзо да се договориш за сѐ – рекла Гоца, а потоа се свртела на прашањето дали после Цеца ќе гостува и Јелена Карлеуша 

-Многу пати ѝ се јавив на Карлеуша и сѐ уште не сум добила никаков одговор. Јас ѝ се јавив лично. Тој манир на „тим Цеца“ или „тим Карлеуша“ за мене е сосема луд. Што има врска што Цеца ми е прва во шоуто? Што значи? Го чекам нејзиниот одговор, би сакала и да направам интервју еден на еден со ЈК, бидејќи ја гледам во сосема поинакво светло од она што често се претставува во јавноста. Мислам дека е многу понежна и поемотивна отколку што мислат сите – изјави Тржан за Курир.

извор: Курир

Фото. Инстаграм

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: