Големата роденденска забава Жељко Ражнатовиќ: Го прослави 4-тиот роденден (ФОТО)

Големата роденденска забава Жељко Ражнатовиќ: Го прослави 4-тиот роденден (ФОТО)

Објавена во: Stars // Музика

Жељко Ражнатовиќ го прослави својот 4-ти роденден

Пред четири години во семејството Ражнатовиќ се роди првиот внук на Цеца кој го доби името по неговиот дедо - Жељко.

Имајќи предвид дека баба Цеца ги исполнува сите желби на децата, а особено на внуците, нема дилема дека овој пат забавата беше за паметење.

На тортата ги имаше сите омилени ликови на славеникот.


Жељко славеше во огромно двориште со преубави декорации, а на забавата присуствуваа неговите другарчиња.
Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: