„Горда сум што сум Македонка“: Барбара Поповиќ и овој пат инзвонредна на „IDJ Show“

„Горда сум што сум Македонка“: Барбара Поповиќ и овој пат инзвонредна на „IDJ Show“

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Младата пејачка, 22 годишната Барбара Поповиќ која е единствена Македонка во спрското „IDJ Show“ кое открива млади таленти од балканот и пошироко и овој пат со својот настап ги оправда очекувањата на гледачите. За многумина таа е веќе морален победник.

Инаку втора година по ред,  дел од жирито е македонскиот текстописец, композитор и музички продуцент Дарко Димитров кој ова година во друштво на раперот Реља Поповиќ и Наташа Беквалац ќе ги оценуваат натпреварувачите.

А како Барбара изгледаше овој пат на сцената, погледнете во продолжение:


Фото: Инстаграм

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: