Хејли Бибер одблиску и без филтри - во нова објава покажа како навистина изгледа нејзиното лице (ФОТО)

Хејли Бибер одблиску и без филтри - во нова објава покажа како навистина изгледа нејзиното лице (ФОТО)

Објавена во: Совети // Boys and Girls

Сето тоа е дел од рекламата за нејзиниот бренд за производи за нега на кожа

На Хејли не ѝ е непознато објавувањето поприроден изглед на Инстаграм, но нејзината кожа секогаш изгледа премногу совршена за да изгледа дека е нашминкана барем малку или дека има филтер. Сега таа одблиску објави како навистина изгледа.


Кога фотографијата е направена од поголема далечина, неправилностите на лицето нема да бидат толку истакнати, но кога е направена одблиску како последната на Хејли, сè е видливо. Како дел од малку самопромоција, таа објави фотографии од нејзиното лице со производите на нејзиниот бренд. Таа блеска од серумот кој го стави, но и одблиску покажа како навистина изгледа нејзиното лице и дека не е толку совршено како што сите мислат. Иако нема мозолчиња или некои поголеми неправилности, можете да видите дека има некои пори и не изгледа толку мазно како што обично изгледа на фотографиите.

Сепак, тоа не е апсолутно никаква маана и нејзината кожа изгледа совршено, а особено се забележуваат нејзините пеги без шминка. Нејзиното лице изгледа здраво, иако како модел мора нон-стоп да се шминка многу.


И покрај тоа што изгледа совршено, ваквите фотографии без филтри се многу добредојдени бидејќи на сите им покажуваат дека колку и да е убава кожата на славните, тие сепак имаат пори и слични мали мани кои вообичаено не ги гледаме на фотографиите.

Извор: teen385.dnevnik.hr

Објавена во: Совети // Boys and Girls

Можеби ќе ве интересира: