ХОРОСКОП НА ДУХОВНОСТА: Само избраните овој месец ќе имаат привилегија

ХОРОСКОП НА ДУХОВНОСТА: Само избраните овој месец ќе имаат привилегија

ОВЕН

Потпрете се на својот ум. Добро сте расположени и делувате позитивно на саканата личност иако сте дома, во изолација. Ве очекува пријатна забава и заедничко задоволство. Да, караниците се неминовни, но љубовта е посилна, нели? За слободните припадници една личност од социјланите мрежи ќе ве изненади.

БИК

Немате големо влијание на саканата личност, но тоа вас не ве спречува да донесете одлука и во нејзино име. Сакате да доминирате па дури и кога сега сте дома, во карантин. Немојте после се да ви се удри од глава. Невозата да си ја тргнете на страна. Читајте. Слободните ги чека повик кој долго го подакувате.

БЛИЗНАЦИ

Партнерот делува нетрпеливо во исчекувањето да ги исполните своите ветувања, но вие имате добра стратегија од која не сакате да се откажете. Важно е рационално да ја користите својата енергија и време, а не во постојани кавги поради домашниот „притвор“. За оние кои не се во врска, следи период на неверојатни нешта.

РАК

Покажете подобра волја, не можете да очекувате среќниот епилог да дојде самиот по себе. Потребно ви е нечие разбирање. Избегнувајте стресни ситуации и ривалски односи посебно дома и немојт да се расправате за се и сешто. Слободните ќе имаат можност да бираат со кого ќе сакаат да бидат после изолација.

ЛАВ

Внимателно анализирајте го однесувањето на партнерот, постојат детали кои ви бегаат. Немојте да игнорирате нечии зборови или пораки. Бидејќи сте дома, мудро пратете се што се случува, ама не бидете напорни. Оние кои не се во врска ќе имаат голема потреба од некој да ги прегрне...Без гајле, овој период ќе си замине.

ДЕВИЦА

Смислете оригинален настап кој треба да ја задоволи саканата личност. Важно е да направите добар избор во секој поглед. Поттикнете го доброто расположение. Дури и не се карате сега кога сте затворени во домт. И тоа е добро. Ама пазете да не се разбуди ѕверот во вас. Слободните ги чека интернет комуникација со личност која подолго време сте ја посакувале.

ВАГА

Најголем впечаток и задоволство носи средбата со саканата личност. Уживате во работите кои емотивно ве исполнуваат. Зрачите со позитивна енергија и добра волја. Вам не ви смета изолацијата, барем не во големи колични. Слободните имаат токму сега можност да се зближат со личност која ни на крај памет не ви е во игра.

ШКОРПИЈА

Ќе ги потиснете своите чувства, ќе се затворите во себе. Не можете гласно да признаете колку ви недостасува емотивна инспирација или нечии присуство. Слободното време посветете го на креативен одмор. Сево ова е заради изолацијата. Ќе помине.

СТРЕЛЕЦ

Нема причина да се противставувате на желбите на партнерот, порано или подоцна некој ќе попушти. Покажете повеќе разбирање. Дома сте, разбирливо е да имате кавги, но н претерувајте со донесување на избрзани заклучоци. Слободните припадници ги очекува неверојатен пресврт.

ЈАРЕЦ

Делувате вознемирено. Порано или подоцна, морате да прифатите нечии правила во заедничкиот живот, особено на родителите. Така е сег во моментов поради изолацијата. Не дозволувајте да се искарате за банални нешта. Ве очекува мирен, но напнат период.

ВОДОЛИЈА

Не можете да игнорирате нечии присуство или порака, обрнете внимание на идејата која ви ја предложува блиска личност. Изолацијата е време да размислите до каде сте со чвствата, лажните пријателства и непријателства. Бидете мудри.

РИБИ

Доколку сте слободни, закажете средба, па макар била и преку камера, на интернет. Доволно сте инспирирани да привлечете нечии внимание и предизвикате позитивна реакција. нека не ве плаши изолацијата. Таа морате да признаете дека ви помогна да осознаете што вистински сакате.


Можеби ќе ве интересира: