Хороскопски знак во кој се раѓаат најмногу богати и славни

Хороскопски знак во кој се раѓаат најмногу богати и славни

Анализите на повеќе експерти покажале дека еден хороскопски знак доминира кога се во прашање богатите и славните личности. Студија на еден универзитетот во Арканзас покажала дека луѓето родени помеѓу 20 јануари и 18 февруари најчесто се поврзуваат со слава и многу пари. Станува збор за хороскопскиот знак Водолија, период во кој се родени многу актери, политичари, реномирани научници, писатели и личности со слична, често посакувана професија.

Иако во животот го остваруваат сѐ она за што сонуваат, Водолиите се препознатливи како бунтовници, но и како снаодливи оратори кои не се плашат да бидат чудни и уникатни. За многумина, токму ова е нивната тајна формула со која лесно стигнуваат на врвот. Некои од познатите личности - Водолии се Опра Винфри, Боб Марли, Ештон Качер и Роналдо.


Можеби ќе ве интересира: