И цената и бојата изненадуваат: Сите тајни за фустанот во кој Анастасија уште еднаш му кажа „да“ на Немања Гудељ

И цената и бојата изненадуваат: Сите тајни за фустанот во кој Анастасија уште еднаш му кажа „да“ на Немања Гудељ

Објавена во: Stars // Музика

Анастасија, поранешна Ражнатовиќ, а денес Гудељ, изгледаше феноменално во еден од најважните денови во животот и повторно не се одлучи за класична венчаница.

Речиси една година по тајната црковна венчавка, Анастасија и Немања Гудељ тајно организирале граѓанска венчавка.

Пејачката и фудбалерот пред неколку дена повторно го кажаа судбоносното „да“, овој пат во вилата на семејството Ражнатовиќ на Дедиње, а парот приреди интимна прослава за најблиските пријатели и семејството.

Тие споделија неколку фотографии кои сведочат за одличното расположение и време, а невестата блеснала во нетипична венчаница.

Изборот на Анастасија Гудељ беше фустан од австралискиот бренд Arcina Ori, модел наречен Franka, изработен од чиста свила. Подобрата креација од шампањ е дизајнирана суптилно да ја нагласи силуетата на женското тело, а има минималистичка форма и е малку собрана од едната страна.

Станува збор за фустан без ракави со обвиткана ткаенина под вратот, што му дава софистициран допир, додека задниот дел е отворен и ја додава сензуалноста. Долниот дел паѓа со асиметричен и треперлив раб и е совршен за свечени прилики.

Цената на овој фустан е 390 евра, а Анастасија своето романтично издание го „заокружи“ со шминка во неутрални тонови и коса пуштена во бранови.

Инаку, пејачката минатата година на црковната венчавка носеше поскапа тоалета за речиси седум пати, потпишан од Ланвин.

На социјалните мрежи големо внимание привлече и стајлингот на нејзиниот сопруг Немања Гудељ, поради коментарот дека не ја тргнал етикетата од панталоните, а станува збор за моделот Монограм на модната куќа Луј Витон, на кои етикетата е дел од дизајнот и не мора да се отстранува.

Фото: Инстаграм
Извор: Glossy.espreso.co.rs

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: