И помалата ќерка на Мики и Светлана Црнокрак освои титула: Little Miss Planet 2023

И помалата ќерка на Мики и Светлана Црнокрак освои титула: Little Miss Planet 2023

Објавена во: Совети // Семејство

Македонските модели Мики и Светлана Црнокрак и сопственици на модната агенција „Црнокрак“ во семејството со уште една Титула. Најмалиот семеен член, ќерката Нина која има 11 години ја освои титулата Little Miss Planet 2023.

Гордиот татко убавата вест ја сподели на социјалните мрежи објавувајќи фотки од Нина и атмосферата во Варна, во соседна Бугарија каде што се одржа изборот за убавина за деца и тинејџери, Little Miss & Mister Planet и Miss & Mister Teen Planet 2023.  

Во поголема конкуренција на деца и тинејџери од целиот свет, за Little Miss Planet 2023 е избрана 11-годишната Нина Црнокрак.Честитки!


Фото: Инстгарам - Мики Црнокрак

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: