Имаат милиони, а изгледаат како „бездомнички“: Омилените парчиња на сестрите Олсен по кои сите лудуваат

Имаат милиони, а изгледаат како „бездомнички“: Омилените парчиња на сестрите Олсен по кои сите лудуваат

Објавена во: Мода // In and Out

Сестрите Олсен се бескраен извор на инспирација кога станува збор за нивниот уличен стил.

Сестрите Олсен создадоа модна империја со нивниот бренд „The Row“, а во последните неколку години, откако е трендот „quet luxury“, тие не престанаа да продаваат парчиња со висок квалитет, но многу едноставен дизајн - па милиони жени се натпреваруваат како да ги комбинираат подобро.

Иако изработуваат едноставна облека инспирирана од минимализмот за нивниот бренд, уште кога растеа како девојки (пред повеќе од 15 години), тие се неисцрпна инспирација за жените за необичен стил кој само со години го надградуваат, а тоа го прави да не припаѓа на минимализмот - нивниот стил е само НИВЕН, и нема што повеќе да се зборува.

Мери Кејт и Ешли Олсен комбинираат едноставни парчиња облека со винтиџ, обожаваат предимензиониран накит, а наместо чанти ги носат своите одамна купени чанти „Хермес“ и не ги менуваат иако се во фаза на распаѓање.

Со исклучителна леснотија, тие ги надградуваат ексцентричните трендови на класични основи и на тој начин со години прават нешто што никој друг не би го помислил. Ретко се појавуваат во медиумите, а единствен начин да се види каде се и што прават е преку папарацо фотографии.

Ова се парчињата облека без кои не можеме да го замислиме стилот на сестрите Олсен:


Фото и Видео: Youtube

Извор: Стилкурир

Објавена во: Мода // In and Out

Можеби ќе ве интересира: