Ја преболе долгогодишната љубов: Миленикот на жените, евровизискиот победник Дамијано има нова девојка (ФОТО)

Ја преболе долгогодишната љубов: Миленикот на жените, евровизискиот победник Дамијано има нова девојка (ФОТО)

Објавена во: Stars // Музика

Дамијано Дејвид не крие дека повторно е среќен во љубовта, откако стави крај на долгогодишната врска

Неодамнешните папарацо фотографии на Дов Камерон и Демијан Дејвид и открија на јавноста пејачот има нова љубовна врска. 27-годишниотДамијано беше уловен како се бакнува со 24-годишната девојка на плажата Бонди во Сиднеј, Австралија. Овие фотографии брзо се проширија на социјалните мрежи откако беа објавени во италијанскиот магазин Chi. Парот не ги криеше емоциите додека шеташе на плажа, што предизвика големо внимание во јавноста.

Гласините за врската на Дов Камерон и Демијан Дејвид првпат се појавија пред неколку недели кога беа видени на концерт во Бразил. Обожавателите исто така тврдеа дека ги виделе како се бакнуваат на забава во Лос Анџелес, додека шпекулациите за нивната врска се уште не беа проверени.

Оваа нова љубовна приказна на светската сцена привлече големо внимание во јавноста, а фановите се многу заинтересирани за секој детал и ги следат будно.

Фото:Инстаграм

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: