Како да направите впечатливо стори на Инстаграм? Една девојка го сподели својот трик и ги воодушеви сите

Како да направите впечатливо стори на Инстаграм? Една девојка го сподели својот трик и ги воодушеви сите

Објавена во: После „Школо“ // DIY

Видеото со овој трик за Инстаграм стори собра голем број лајкови на ТикТок...

Нов тренд се инфлуенсерските сториња на Инстаграм - девојка на ТикТок сними видео во кое прикажува како се прави одлично стори на Инстаграм, а да не биде само обично поставена фотографијата. Мора да признаеме дека крајниот резултат изгледа навистина одлично и дека со малку креативност и напор можете да имате Инстаграм како познати инфлуенсери.

Една ТикТокерка сподели видео со трик за тоа како да добиете совршено стори за Инстаграм - нејзиниот трик собра илјадници лајкови на ТикТок, бидејќи крајниот резултат на нејзината приказна е извонреден! Таа прво стави потемна транзиција над целата фотографија со помош на текст, а потоа додаде и гиф „Spotify“ за да изгледа како да свири песна, а нејзината фотографија е корица на песната.

Следно, таа навистина ја постави песната над фотографијата и наместо оригиналната обвивка на песната, уште еднаш ја додаде својата фотографија што ја постави на самиот почеток.

Конечниот резултат на сторито изгледа навистина феноменално затоа што е поинтересен отколку само да објавувате фотографија и може да се види дека сте вложиле напор и креативност за да го постигнете овој резултат! Сигурни сме ако направите вакво стори, вашите следбеници дефинитивно ќе бидат љубоморни.


Објавена во: После „Школо“ // DIY

Можеби ќе ве интересира: