Како вашите есенски комбинации да изгледаат поскапo и луксузнo? 8 трикови кои ќе ви помогнат

Како вашите есенски комбинации да изгледаат поскапo и луксузнo? 8 трикови кои ќе ви помогнат

Објавена во: Мода // In and Out

Не треба да купувате дизајнерски парчиња за да изгледате скапо и луксузно

Само треба да знаете на што да внимавате и во кои парчиња да инвестирате повеќе за целата ваша гардероба да изгледа скапа и фенси.

Ова се неколку правила кои можете да почнете да ги следите преку секојдневните модни комбинации и кои ќе го подигнат вашиот изглед на следното ниво.

1. Носете облека која одговара на вашата големина

Кога носите преголеми или премали парчиња за вас, тоа се гледа. Немојте да мислите дека ќе можете да го прикриете тоа. И тоа ќе го уништи целиот впечаток! Облеката што ја носите треба да биде во вашата големина - може да биде потесна или поширока, но во вашата големина. 

2. Бидете минималисти


Не претерувајте. Не ви требаат 10 бои. Облеката која е поедноставна, без луди додатоци и која е во една боја, особено во нијанси на кафена, црна или беж, секогаш ќе изгледа пораскошно.

3. Вметнете златен или сребрен накит


Не мислиме на вистинско злато! Бижутеријата е совршено добра, додека бојата не почне да се лупи - тоа е знак дека треба да го замените. Во спротивно, може да биде добра замена за златен или сребрен накит. Но, добро е да додадете малку накит бидејќи тоа ќе ви помогне да изгледате поскапо.

4. Чантата е нешто во кое вреди да се инвестира


Едно парче во кое вреди да се инвестира е чанта. Наместо на облека, подобро е да потрошите повеќе пари за чанта, само погрижете се тоа да биде чанта што ќе одговара со поголемиот дел од облеката во вашиот плакар. Целата облека ќе изгледа полуксузно ако чантата е полуксузна.

5. Изберете палта/јакни во класични бои и класични модели

Класичните јакни се добар додаток кој ќе го направи целиот изглед уште поуреден и подобар. Во овој случај, прескокнете ги трендовските парчиња и претпочитајте класични модели. Тие се безвременски, секогаш ќе можете да ги носите, а исто така ќе ви помогнат да изгледате полуксузно.

6. Ставете тенок ремен

Ставете ремен на панталоните дури и ако се добри за вас. Иако неговата прва и основна функција е да ги држи панталоните, тој е и моден додаток. Едноставен тенок црн појас понекогаш може да ви помогне да изгледате малку подобро. Какви и да носите панталони, тие ќе бидат добар избор.

7. Не носете облека на која името на брендот е напишано со големи букви

Кога името на брендот е напишано со големи букви на облеката и се истакнува, тоа ќе направи парчето да изгледа полошо и поевтино. Со него го губи својот луксуз. Дури и ако на него пишува име на луксузен бренд!


8. Внимавајте на обувките

Обувките се важни. За да изгледате полуксузно, погрижете се вашите чевли или што и да носите на вашите нозе да бидат чисти. Пред да излезете од дома, можете брзо да ги избришете со влажна марамица доколку имаат некакви дамки. Обувките во неутрални бои се исто така нешто што секогаш ќе изгледа полуксузно.


извор: teen385.dnevnik.hr

Објавена во: Мода // In and Out

Можеби ќе ве интересира: