Каква безусловна љубов: На свршеницата која умира од рак ѝ подготви свадбата од соништата (ВИДЕО)

Каква безусловна љубов: На свршеницата која умира од рак ѝ подготви свадбата од соништата (ВИДЕО)

Објавена во: Совети // Семејство

По долга и тешка битка со ракот на дојката, Лаура Лонг Банк почина само неколку месеци по нејзината совршена венчавка.

На 26-годишна возраст, на Лора и бил дијагностициран рак на дојка. Набргу потоа, таа и Мајкл Банк се запознале. Тој веднаш стана љубовта на нејзиниот живот.

Лорин набрзо дознала дека ракот се проширил на нејзиниот црн дроб, коските и белите дробови. Таа одбила да го промени датумот на венчавката бидејќи тој ден им значел нешто посебно. Тие се венчаа на 24 март 2018 година, три години откако се запознаа.

Мајкл беше среќен бидејќи можеше да ја направи свадбата за која сонуваше. Нивните пријатели и семејството биле на свадбата, а повеќето од луѓето преживеале некој вид на рак. Оние кои најмногу недостасуваа беа родителите на Лора кои исто така починаа од рак пред да таа да наполни 20 години.

Неколку месеци по венчавката се чувствувала доста добро, но кога го прекинала лекувањето починала по само две недели, на 30-годишна возраст.

Повеќе за оваа љбовна приказна со тажен крај погледнете од видеото:Фото: screenshot

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: