Каква ќе биде 2019-та година за секој хороскопски знак со еден збор?

Каква ќе биде 2019-та година за секој хороскопски знак со еден збор?

Овен - Изненадувачка 

Бик - Романтична 

Близнаци - Авантуристичка

Рак - Емоционална

Лав - Инспиративна

Девица - Спокојна

Вага - Среќна

Шкорпија - Екстремна 

Стрелец - Непредвидлива 

Јарец - Просветлувачка 

Водолија - Хаотична 

Риби - Различна


Можеби ќе ве интересира: