Кејт Мидлтон стана хит на ТикТок: По нејзиниот итар потег сите полудеа! (ВИДЕО)

Кејт Мидлтон стана хит на ТикТок: По нејзиниот итар потег сите полудеа! (ВИДЕО)

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Видеото на принцезата од Велс од нејзината посета на Копенхаген во февруари 2022 година се појави на ТикТок и стана хит поради еден од нејзините паметни потези.

Додека се фотографираше во друштво на данската кралица Маргрета и снаата на монархот, престолонаследничката принцезата Мери, Кејт им пријде откако нејзиното височество ја подаде раката и ѝ укажа на принцезата да дојде поблиску.

Гледајќи ги фотографите, Кејт се приближува до двете дами, дискретно лизгајќи ги стапалата по подот од петицата до петите, речиси лизгајќи се. „И тоа во штикли!“, коментира еден корисник. „Да бев тоа јас сигурно ќе се сопнев од тепихот или ќе го соберев“.

Корисниците на ТикТок го нарекоа движењето „замена на принцезата“. Видеото, објавено од профилот @the.royal.watcher TikTok во понеделникот, веќе има повеќе од 1 милион прегледи и 50.000 допаѓања.


Обожавателите на кралското семејство на TikTok полудеа по видеото, а еден од нив напиша: „Ова е одличен трик! Години во пракса!“. Додека друг сподели: „Подценета и елегантна, те сакам Кејт“, друг додаде: „Таа е толку симпатична, ја обожавам!“

Некои сугерираат дека со користење на страничниот потег, Кејт го следи кралскиот протокол со тоа што не ја засени нејзината домаќинка Маргрет. „Мислам дека се труди да не дојде пред кралицата“, сподели еден корисник, додека друг додаде: „Таа е внимателна“.

Принцезата од Велс одамна е пример на кралскиот бонтон, без разлика дали е тоа преку нејзиниот беспрекорен избор на облека, нејзините подготвени јавни настапи, па дури и начинот на кој ги воспитува своите деца со принцот Вилијам.


Фото: Youtube - screenhsoot

Видео: ТикТок

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: