Комбо на денот: Ким Кардашијан знае како да те се дотера и за во теретена

Комбо на денот: Ким Кардашијан знае како да те се дотера и за во теретена

Објавена во: Мода // Moj стил

Иако многумина сметаат дека најпознатата старлета во светот знае да се облекува само провокативно, таа често им го побива тоа мислење.

Ким Кардашијан, редовно знае да изненади со својот изглед, а особено да го освежи „feed“-от на Инстаграм, каде што процентуално споделува повеќе провокативни фотографии. Една од низата фотки со кои ги освои сите, беше онаа која ја објави пред само неколку часа, а на која позира со најмалите членовите на семејството Кардашијан и тоа во теретана.

За оваа прилика, Ким се одлучи за црни хеланки и црн спортски градник, кои се идеални за вежбање, додека пак со светлите патики се портруди да ја разигра целата комбинација.

Оваа комбинација на Ким е идеална за секоја девојка, која оди во теретана, бидејќи истата освен што е удобна, не е ни провокативна.Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: