Копија на мајка ѝ: Ќерката на Том Круз и Кејти Холмс ја маѓепса јавноста (ФОТО)

Копија на мајка ѝ: Ќерката на Том Круз и Кејти Холмс ја маѓепса јавноста (ФОТО)

Објавена во: Совети // Семејство

Со текот на годините, Сури се повеќе личи на Кејти. Изгледа дека не наследила многу од нејзиниот татко, но и не се знае кога последен пат го видела.

Ќерката на Том Круз и Кејти Холмс, Сури Круз  има 15 години, а многумина забележаа дека таа ја наследила убавината од нејзината мајка.

Имено, иако минатата година се шпекулираше дека Том решил да се откаже од контроверзната религија поради неговата ќерка, странските медиуми сепак пишуваат дека тој не ја видел Сури од 2012 година, кога се разведе од Кејти.

Иако имал право да ја гледа својата ќерка 10 дена месечно во текот на сите овие години, како жртвуван скиентолог, неговата вера му забранила затоа што Сури не е член на таа црква.

И токму опсесијата на Том со саентологијата го реши неговиот брак со Кети, која пред осум години се исели од нивната заедничка куќа во страв за себе и за својата ќерка.

Наводно, Том редовно ѝ праќал писма на својата ќерка, кои нејзината мајка ги криела. Но, минатата година, во јавноста протекоа информации за тоа како Сури ги пронашла писмата на нејзиниот татко во куќата на родителите на нејзината мајка во Охајо и дека, откако ги прочитала, сакала да го види.

Кејти, од друга страна, ретко се одделува од својата ќерка, а неодамна откри како ја воспитува.

- Ја сакам многу. Мојата најголема цел е да остане своја и самоуверена, силна и способна личност, и да биде свесна за тоа - изјавила актерката за „Во стил“.

Во продолжение уверете се и самите зошто таа е кралица на тинејџерскиот стил:


извор: GLOSSY
фотографии: PROFIMEDIA

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: