Маче прваче, мама плаче: Ќерката на Јана Бурческа од септември тргнува на училиште (ФОТО)

Маче прваче, мама плаче: Ќерката на Јана Бурческа од септември тргнува на училиште (ФОТО)

Објавена во: Совети // Семејство

Првородената ќерка на пејачката Јана Бурческа стана прваче...

Од септември малата Дона ќе се седне во училишните клупи и ќе го започне својот пат во образованието. 

Среќните вести ги сподели нејзината позната мајка, пејачката Јана Бурческа. Имено, таа на Инстаграм сподели фотографија на која позира насмеаната Дона, додека зад камерата нејзината мајка плачела.

„Маче прваче, мама плаче“ - напиша Јана покрај фотографијата.

Инаку, Јана и нејзиниот сопруг Александар се родители и на малиот Дарин.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: