Маици кои ќе се носат оваа пролет и лето: 7 модели кои ќе бидат навистина популарни (ФОТО)

Маици кои ќе се носат оваа пролет и лето: 7 модели кои ќе бидат навистина популарни (ФОТО)

Објавена во: Мода // In and Out

Едно од главните модни парчиња...

Маиците се парчиња облека кои најмногу ги носиме во текот на пролетта и летото. Во плакарот секоја девојка има маици на кратки ракави во црна или бела боја, но некогаш е потребно и нешто малку посебно што ќе ја зачини целата модна комбинација.

Маиците се парчиња облека кои се најмногу износени. Особено оние на кратки ракави. Може да се носат во текот на сите годишни времиња во различни комбинација. Пролетта не може да помине без нив и без обнова на овој дел од плакарот. Колку што е добро да се има класици во плакарот, некогаш ти е потребно и парче облека кое ќе лови погледи и со кои ќе се издвоиш. Оваа пролет ќе се носат секакви маици. Некои од нив сигурно ги имаш во плакарот, а еве за кои модели станува збор:

# Кроп маици

# Проѕирни или со проѕирни детали

# Со голи рамена

# На едно рамо

# Паф-ракави

# Со истакнато лого на брендот

# Елек

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Мода // In and Out

Можеби ќе ве интересира: