Мајка го испратила момчето да го исчисти снегот: По неколку минути направило нешто што насмеа милиони луѓе (ВИДЕО)

Мајка го испратила момчето да го исчисти снегот: По неколку минути направило нешто што насмеа милиони луѓе (ВИДЕО)

Објавена во: Совети // Семејство

Мајка го испратила своето момче надвор да го исчисти снегот што наврнал. Неколку моменти подоцна направило нешто што насмеа милиони луѓе.

Зимата е во полн ек, а многумина од нас се подготвени да ги фрлиме зимските јакни во плакарот, да ги соблечеме чизмите и да ги подготвиме костимите за капење. За жал, остануваат уште неколку месеци до сонце и да се збогуваме со студот.

Иако летото е далеку, на ова мало момче му здодеа да си игра внатре и сакаше конечно да излезе надвор. Ја молеше мајка си додека таа не попушти.

Мајката го замоткала во дебела јакна и го изнела надвор. Но, по само неколку минути „играње“, ова мало момче веќе беше подготвено да се откаже.

Иако многумина од нас се фрустрирани од студеното време, постои состојба која често се јавува за време на суровите зими. Оваа состојба се нарекува сезонско афективно растројство или зимска депресија и има многу сериозни компликации.

Луѓето на кои им е дијагностицирано ова нарушување се повеќе склони кон чувства на анксиозност, тага, социјално повлекување и несоница. За среќа, ова момче не пати од ова нарушување.

Тој само сакаше да излезе од дома и да ги испружи нозете. Но, она што се случи додека тој беше надвор насмеа многу луѓе.

Всушност, плачот на ова мало момче за време на студениот зимски ден станал неописливо популарен. Видеото кое мајката успеа да го сними и сподели е прегледано повеќе од милион пати.

Откако мајка му го завиткала во топла облека, момчето скокнало на снегот и играло само 10 минути. Но, работите тргнале наопаку кога сфатил дека играњето на снег не е толку забавно како што мислел.

Мама била шокирана кога момчето погледнало кон небото и почнало да му се моли на Бог да го подобри времето. Погледнете го овој урнебесен момент снимен на камера од една мајка.


Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: