Марија Шерифовиќ се расплака за синот: Пејачката доживеа емотивен пад, поради оваа одлука (ФОТО)

Марија Шерифовиќ се расплака за синот: Пејачката доживеа емотивен пад, поради оваа одлука (ФОТО)

Објавена во: Stars // Музика

Откако го однесе синот во родниот град, пејачката се расплака!

Популарната пејачка и единствена српска победничка на Евровизија, Марија Шерифовиќ, неодамна го посети родниот Крагуевац со нејзиниот наследник Марио. Шерифовиќ при посетата ја совладале емоциите, а таа дури и заплакала додека му се обраќала на синот.

- Еве јас сум во Крагуевац дома со Марио, само што ручавме, се разбира некое печење. Сега е околу седум часот, ќе одам да одморам. Поздрав од Крагуевац - изјави Шерифовиќ во својот блог на социјалната платформа „Јутјуб“, која потоа одржа спектакуларен концерт, кој ја доведе до солзи:

- Ме расплакавте, ви благодарам.

За потсетување, како што пренесуваат тамошните медиуми, Марија Шерифовиќ неодамна го крсти својот син Марио во храмот на Светиот великомаченик Димитриј во Белград, на денот на нејзината слава, Свети Василије Острошки. Крштевањето беше извршено во кругот на најблиските, а по церемонијата беше организиран ручек за семејството.

Извор: republika.rs

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: