Мелани Тарчуловска: „Секој бодеж боли, тоа само тој го може“

Мелани Тарчуловска: „Секој бодеж боли, тоа само тој го може“

Објавена во: Stars // Музика

Пејачката Мелани Тарчуловска, ќерката на Соња и Јохан, деновиве ја објави својата најнова песна насловена „Камеорон“. Осумнаесет годишната талентирана пејачка е на добар пат да направи одлична кариера.

Она што изненадува, покрај убавиот глас, е тоа што Мелани го има напишано текстот и музиката за најновата песна, како и за сите претходни, а наскоро се очекува да биде објавен  и официјалниот видео запис за истата. Спотот е сниман во Македонија но некои кадри се снимени и надвор од нашите граници.

- J.F. Cameron е режисер на голем број холивудски филмови, а воедно и на мојот фаворит! Титаник! Филм, создаден од тажна приказна и уште потрагичен завршеток…затоа и го опишувам како таков, вели Мелани насловот на песната.

Пред да го видиме комплетниот проиизвод, песната можете да ја слушнете во продолжение:


Фото:Инстаграм

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: