Месечен хороскоп за мај: Среќен месец за овие знаци од Зодијакот

Месечен хороскоп за мај: Среќен месец за овие знаци од Зодијакот

Овен
Работа: Бидете умерени кога станува збор за пари. Не е време за големи трошоци.
Љубов: Незадоволни сте со сегашната ситуација, но една личност може позитивно да влијае на Вас и Вашето расположение. Мудри сте и имате добра самоконтрола, што е клучно овој месец, и не сакате да направите голема грешка. Семејството може да Ви ги отежнува плановите, но држете го Вашиот став.
Здравје: Синуси.

Бик
Работа: На работа владее недоразбирање. Продолжете површен однос со некои од колегите. На почетокот на месецот е можна парична добивка.
Љубов: Ненајдени настани се карактеристика за почетокот на овој месец. За некои овнови тоа значи дека месецот ќе биде полн со страст со личноста која веќе подолго време им се допаѓа. Другите се разочарани од пријателите и познаниците поради лажните приказни кои ги шират за нив.
Не влегувајте во непотребни конфликти.
Здравје: Настинка.

Близнаци

Работа: Во текот на месецот ќе бидете познати по својата енергија и страст. Првата недела ќе биде полна со предизвици, каде што ќе ги покажете овие способности.
Љубов: Некои од вас се соочуваат со проблемот на бегство од рутината, на емоционалното поле. Останувате колку што е потребно, но, можно е долготрајниот партнерски однос да заврши.
Здравје: Проблеми со дигестивниот тракт.

Рак
Работа: Завршете ги старите обврски и дефинирајте ги идните цели.
Љубов: Интуитивни, чувствителни и на моменти премногу обземени со вина. Моментално сте во фаза кога ништо не Ви оди од рака. Потребно Ви е време за емоционално закрепнување и осаменост. Запрашајте се дали сте подготвени за врска.
Здравје: Нервоза.

Лав
Работа: Ќе Ве повреди личноста со која соработувате. Контролирајте ја Вашата импулсивност. Напнати сте, организирајте се подобро.
Љубов: Имате потреба од љубов, восхит и моќ. За да ги задоволите овие потреби ќе се обидете да ги манипулирате луѓето околу Вас. Некои навики ќе мора да ги промените овој месец, што ќе Ве прави нервозни. Сепак, доволно Ви е малку внимание од партнерот за повторно да бидете опуштени
и задоволни.
Здравје: Добро.

Девица
Работа: Позитивна рутина. Консултирајте се со постари и поискусни колеги и користете интуиција.
Љубов: Влегувате во нова фаза. Не се разбирате со партнерот, сакате исти работи, но на различен начин. Нема причина за напнатост, работите одат во Ваша корист. Некои од Вас ќе треба да ги расчистат нејаснотиите во врската, што ќе трае подолго време.
Здравје: Проблеми со грлото.


Следна страна

Можеби ќе ве интересира: