Михаил наполни 7 години: Поголемиот син на Димитар Андоновски прослави роденден

Михаил наполни 7 години: Поголемиот син на Димитар Андоновски прослави роденден

Објавена во: Совети // Семејство

Поголемиот син на пејачот Димитар Андоновски наполни 7 години. Пејачот објави фотографија на социјалните мрежи со Михаил и напиша: „7 години радост. Среќен роденден Михаил“.

Не изостана ниту честитка од сестрата на Димитар, Маја која со заедничка фотографија со Михаил му посвети честитка на внукот: „Љубовта моја теткина, денес слави 7-ми роденден. Секогаш вака да се смееш, да си ми жив и здрав“.

Димитар со сопругата Христина имаат две деца. Поголемиот Михаил и помалиот Гаврил кој во јануари наполни две години.

Фото: Инстаграм

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: