„Моја Македонијо“: Барбара Поповиќ повторно изненади, со „Зајди, зајди јасно сонце“ ги надмина очекувањата

„Моја Македонијо“: Барбара Поповиќ повторно изненади, со  „Зајди, зајди јасно сонце“ ги надмина очекувањата

Објавена во: Stars // Музика

Барбара Поповиќ, единствената Македонка во спрското „IDJ Show“ кое открива млади таленти од Балканот и пошироко и овој пат ги надмина очекувањата на гледачите. Младата 22 годишна пејачка, ја отпеа „Зајди, зајди јасно сонце“, а публиката, жирито и следбениците на социјалните мрежи, беа воодушевени од нејзината изведба.

„Моја Македонијо“ - Напиша Барбара под својата објава од настапот на ова шоу за таленти.

Инаку втора година по ред,  дел од жирито е македонскиот текстописец, композитор и музички продуцент Дарко Димитров кој ова година во друштво на раперот Реља Поповиќ и Наташа Беквалац ќе ги оценуваат натпреварувачите.

Како звучеше „Зајди, зајди“, погледнете во продолжение:


Фото:Инстаграм

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: