Моќната фризура и модниот детаљ како главен зимски тренд (ФОТО)

Моќната фризура и модниот детаљ како главен зимски тренд (ФОТО)

Објавена во: In and Out, Must have

Елегантната фризура своевремено беше резервирана само за девојчиња, а сега се препорачува како еден од главните трендови.

Токму познатото опавче или полуопаш е идеално стилско решение, особено кога немате многу време. Ова е софистицирана и практична фризура, идеална за свечени прилики или опуштени денови.

Во последните месеци, полуконското опашка стана вистински моден хит и омилен избор на многу познати личности како Сара Џесика Паркер и Рози Хантингтон Витли.Не бара многу време или труд, а сепак обезбедува модерен и стилски изглед. Исто така, овој стил овозможува експериментирање со различни варијации. Можете да ги оставите прамените лабави околу лицето или да ги заглавите во опавче, создавајќи различни текстури и стилови. Исто така, можно е да додадете украси како што се шарени панделки или дискретни токи за дополнителен допир на стил.Она што особено ги воодушеви љубителите на модата е секако одличното враќање на класичната сатенска црна лента која можете да ја обликувате во машничка. Достапна е и црна машна која е составен дел од колекцијата на многу брендови оваа сезона, како едноставна трака за коса или елегантна шнола со која лесно можете да ги соберете деловите од косата.Овој едноставен додаток за коса носи сосема нов сјај на секоја облека, е исклучително шик и беше лансиран благодарение на Сара Џесика Паркер, која се појави со нејзиниот сопруг и колега Метју Бродерик на гламурозната есенска гала на Њујорк Сити Балет во 2023 година во Центарот Линколн и ги остави сите присутни без здив, облечени во облека за која се зборува веќе некое време.


ФОТО: Инстаграм

Објавена во: In and Out, Must have

Можеби ќе ве интересира: