„Морав да престанам...“ : Богдана Ражнатовиќ откри зошто се откажа од кошарката кога беше помеѓу најдобрите (Фото)

„Морав да престанам...“ : Богдана Ражнатовиќ откри зошто се откажа од кошарката кога беше помеѓу најдобрите (Фото)

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Сопругата на боксерот  Вељко Ражнатовиќ, Богдана Ражнатовиќ неодамна стана мајка по втор пат.

Убавата Богдана во моментов е посветена на синовите Жељко и Крстан и не крие дека ужива, а поради новата улога, таа мораше да го запостави приватниот живот.

Познато е дека Ражнатовиќ играла кошарка и била многу успешна во тоа, а сега во реалното шоу „Цеца и деца“ откри зошто се повлече од спортот, кога ја чекала светла иднина.

- Мислам дека кошарката ми донесе многу добри работи и ме научи многу. Морав да престанам да тренирам професионална кошарка бидејќи имав две сериозни повреди - изјави Богдана и додаде дека е горда на успесите постигнати со тимот.

-Не можам да кажам дека ми недостига, бидејќи сега имам поинаков начин на живот во кој се пронајдов - истакнала сопругата на Вељко.Фото: MNPress/Marko Metlaš, Antonio Ahel/ATAImages

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: