Музички времеплов: Александар Јосифовски веќе е ѕвезда на Балканот, а еве како изгледаше на првиот настап во „Ѕвездите на Гранд“

Музички времеплов: Александар Јосифовски веќе е ѕвезда на Балканот, а еве како изгледаше на првиот настап во „Ѕвездите на Гранд“

Објавена во: Stars // Музика

За своето место на музичко небо се избори преку музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“...

Орхриѓанецот Александар Јосифовски пошироката јавност го запозна во музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, каде по второто појавуваање стигна до самото суперфинале и заврши како второпласиран.

Иако неговото појавување во сезоната 2019/2020 не заврши толку сјајно и пред самиот крај испадна, Александар остави голем впечаток.

Во продолжение ве потсетуваме на неговиот прв настап на големата сцена на „Гранд“, а како звучеше и изгледаше пред нешто повеќе од 3 години, погледнете сами:


фото: Принтскрин / Јутјуб

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: