Музички времеплов: Еволуцијата на Рита Ора - светската пејачка од Косово на која секоја нова песна е хит

Музички времеплов: Еволуцијата на Рита Ора - светската пејачка од Косово на која секоја нова песна е хит

Објавена во: Stars // Музика

Рита Ора не секогаш во медиумите е актуелна по скандалите и озборувањата. Не смееме да ги прескокнеме успесите кога е нејзината музичка кариера во прашње.

Ја јавната сцена се појави во 2008 година, а до денес, скоро секоја нејзина песна е хит и постојано се врти на радио станиците ширум светот.

Инаку, Рита по потекло е од Приштина, а уште како тинејџерка почнала да настапува во пабот на нејзиниот татко во Лондон. Пеела придружни вокали на Крег Дејвид, Крејк, Ашер, Колдплеј... Вистинската популарност ја стекнува по контактот со Џеј Зи, со кој ја спојуваа и емотивно.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: