Музички времеплов: Како звучи Мараја Кери кога во живо го изведува најпознатиот божиќен хит?

Музички времеплов: Како звучи Мараја Кери кога во живо го изведува најпознатиот божиќен хит?

Објавена во: Stars // Музика

Скоро па како оригиналната верзија...

Мараја Кери го има наслушаниот хит на сите времиња - божиќната песна „All I Want For Christmas Is You“. Дефинитивно оваа песна е онаа по која сите ја препознаваат, но и која секоја година ѝ носи неверојатно голема заработувачка.

Таа, скоро секоја година овој хит го изведува во живо, а еден од тие настапи е оној за време на нејзината Европска турнеја, која ја имаше пред неколку години. 

Како звучи Мараја кога во живо го изведува својот најголем хит,  слушенете во продолжение:


фото: Принтскрин / Јутјуб

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: