Музички времеплов: Откриено е која песна Ед Ширан ја пеел на својот прв настап во животот

Музички времеплов: Откриено е која песна Ед Ширан ја пеел на својот прв настап во животот

Објавена во: Stars // Музика

Истата песна повторно ја испеа пред 5 години...

Деновиве повторно во медиумите е главна тема еден од најпознатите музичари во светот Ед Ширан. Вниманието на јавноста го привлече со изјавата во која откри дека на неговата сопруга, во текот на бременоста ѝ бил дијагностициран тумор. Поради депресијата во која западнал, тој целосно го преработил својот нов албум.

Но, наместо на оваа тема, ние денес решивме да зборуваме за првиот настап на овој музичар. Имено, Ед имал само 11 години кога го имал својот прв настап. На училиште, тој ја пеел песната „Layla“ на Ерик Клептон, додека негов пријател го придржувал на пијано.

За жал, од тој настап нема видео, но затоа музичарот пред 5 години, токму оваа песна ја имаше испеено во живо и покажа како звучи истата во негова изведба:


фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: