Музички времеплов: Станува збор за билионски прегледи - еве која песна на Тејлор Свифт има најмногу прегледи на Јутјуб

Музички времеплов: Станува збор за билионски прегледи - еве која песна на Тејлор Свифт има најмногу прегледи на Јутјуб

Објавена во: Stars // Музика

Познатата пејачка не престанува да руши рекорди, но и да ја изненадува публиката...

Тејлор Свифт е една од најуспешните пејачки на светската музичка сцена, а за тоа има доволен број докази. Има срушено безброј рекорди, а сега сруши уште еден и тоа со најновиот албум.

Имено, пејачката веќе ги одржа првите два настапи од турнејата „The Eras“ и уште на нив ги изненади своите обожаватели. Сите зборуваат за нејзиниот скок под сцената, а видеото од тој момент стана вистински хит.

Но, ние денес, нема да зборуваме за тоа, туку за тоа, која пејзина песна е најпопуларна на Јутјуб, поточно која песна на Тејлор има најмногу прегледи на оваа платформа. Дали може да претпоставите?

„Shake It Off“ води со цели 3.2 билиони прегледи. Иако песните кои се зад неа, исто така имаат билионски прегледи, сепак оваа е на врвот. Па, доколку гледаме според прегледите, оваа песна, дефинитивно е најголем хит на американската пејачка.


фото: Принтскрин / Јутјуб

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: