Музички времеплов: Топ 3 песни од „Парни ваљак“ со најмногу прегледи на Јутјуб

Музички времеплов: Топ 3 песни од „Парни ваљак“ со најмногу прегледи на Јутјуб

Објавена во: Stars // Музика

Познатиот бенд „Парни вањак“ официјално објави кој ќе го замени легендарниот Аки Ракимовски...

По смртта на фронтменот на познатиот бенд „Парни ваљак“, Аки Ракимовски, долго се шпекулираше кој ќе го замени легендарниот пејач, а сега бендот конечно го откри името на пејачот кој ќе застане зад микрофот. Станува збор за пејачот Игор Дрвенкар.

Но, денес решивме да не должиме многу за ова, туку да провериме кои 3 песни од овој легендарен бенд имаат најмногу прегледи на Јутјуб. Па да погледнеме:

# „Све још мирише на њу“ - 42 милиони прегледи


# „Доѓи“ - 14 милиони прегледи


# „Моја је пјесма лагана“ - 13 милиони прегледи


фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: