Музички времеплов: Три песни на Бритни Спирс со најмногу прегледи на Јутјуб

Музички времеплов: Три песни на Бритни Спирс со најмногу прегледи на Јутјуб

Објавена во: Stars // Музика

Се појавија вести дека по шест години, познатата пејачка Бритни Спирс се враќа на музичката сцена. Станува збор за песна која ја има испено во дует со Елтон Џон, а која е насловена „Tiny Dancer“.

Овој дует ќе биде почеток на нешто ново, а додека да излезе овој „хит“, како што многумина уште сега го нарекуваат, ве потсетуваме на трите песни на музичката ѕвезда со најмногу прегледи на Јутјуб.

# „Scream & Shout“ - 949 милиони прегледи


# „Baby One More Time“ - 736 милиони прегледи


# „Toxic“ - 569 милиони прегледи


фото: Принтксрин / Инстаграм

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: