Музички времеплов: Три песни со најмногу прегледи на Јутјуб - една од нив, Бијонсе ја испеа во дует со сопругот

Музички времеплов: Три песни со најмногу прегледи на Јутјуб - една од нив, Бијонсе ја испеа во дует со сопругот

Објавена во: Stars // Музика

Доколку очекувавте тоа да бидат само песни кои Бијонси самостојно ги пее, се излажавте....

Бијонсе важи за една од најпознатите пејачки во светот, која со секој свој нов албум поместува нови граници во музичкиот свет. Иако има безброј хитови, само три песни се најдоа со најмногу прегледи на најпознатата платформа.

Помеѓу трите најслушани песни на Бијонсе на Јутјуб има и еден дует и тоа, ни помалку, ни повеќе, туку со нејзиниот сопруг.

За кои песни зборуваме, погледнете во продолжение:

# „Halo“ - 1.2 билиони прегледи


# „Single Ladies“ - 874 милиони прегледи


# „Drunk in Love“ - 665 милиони прегледи


фото: Принтксрин

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: