На момче му ставиле очила со диоптер, по што за првпат ја видело својата мајка кристално јасно: Неговата реакција ги разнежни сите (ВИДЕО)

На момче му ставиле очила со диоптер, по што за првпат ја видело својата мајка кристално јасно: Неговата реакција ги разнежни сите (ВИДЕО)

Објавена во: Совети // Семејство

На едно момче за првпат му ставиле очила со диоптер, благодарение на кои за првпат ја видело својата мајка кристално јасно. Реакцијата на ова мало момче воодушеви многумина. Видеото што ќе го видите има околу 530.000 лајкови на Инстаграм. Видеото предизвика низа емотивни коментари.

Првата личност која момчето ја видело со помош на очилита била неговата мајка. Неговата насмевка која се појавила кога ја здогледало мајка му, кажува сѐ. 

„Непроценлив момент“, „Прекрасно, преубава насмевка“, „Толку прекрасен момент и таа негова насмевка“ - коментираат на Инстаграм.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: