На „трендинг“ е број 1, а еве како Европа реагираше на „PROUD“!

На „трендинг“ е број 1, а еве како Европа реагираше на „PROUD“!

Објавена во: Stars // Музика

Пејачката Тамара Тодевска ја објави евровизиската песна „PROUD“, а истата за само 24 часа собра повеќе од 300 илјади прегледи и се искачи на првото место на „трендинг“. Исто така, постигна искачување за 10 места на евровизиските обложувалници, но интересно е и тоа како Европа реагираше на македонската евровизиска песна.

Во продолжение погледнете неколку видеа, во кои ќе ги видите реакциите на фановите на Евровизија ширум Европа. 

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: