Најбараните фризури оваа есен: 9 идеи за инспирација и убава промена

Најбараните фризури оваа есен: 9 идеи за инспирација и убава промена

Објавена во: Мода // Must have

Која ќе ја одберете вие?

После сонцето, морето и летото, време е да ја освежите косата, а нема подобар начин да го направите тоа отколку да пробате нова фризура.

Прашањето е само каква промена да направите и каква фризура да изберете. Во тоа може да ви помогнат есенските трендови. Некои фризури веќе се голем хит, а некои се предвидува дека ќе се носат повеќе и повеќе во наредните месеци. Дури и ако не сте подготвени да ја потстрижете косата, можете да ја промените бојата на косата. Има многу опции - поточно 9. Ова се фризурите кои моментално се најголеми хитови.

1. Долги шишки и прамени кои го врамуваат лицето


Подолги шишки кои се сушат со фен на страна и скалести прамени кои ќе го врамат лицето се совршена фризура за есен. Можете да најдете еден тон инспирација за оваа фризура под терминот „butterfly haircut“. Таа е идеална фризура за долгокосите девојки кои сакаат промена, но не се подготвени да отсечат многу коса.

2. Шишки со средна должина

Можете исто така да направите само шишки - ако сте доволно храбри. Се носат и шишки со средна должина, ниту се кратки, ниту ги покриваат веѓите. Дефинитивно размислете добро пред оваа фризура. Ким Кардашијан ги носеше во една прилика на крајот на август.

3. Боб фризура

Веројатно не мора ни да ви кажеме колку е популарна боб фризурата затоа што изгледа како сите да го прават тоа во последно време. Ние разбираме и зошто - навистина се вклопува одлично и изгледа толку тренди во моментов. Сето тоа го започна Хејли Бибер и за неколку недели бранот на боб фризури масовно се прошири и сè уште не запира.

4. Неуредна кратка коса


Кратката коса е есенски хит. Ова е само еден од начините на кои ќе се постапува. Пократката коса носена во разбушавен стил изгледа како нешто што е лесно за одржување и фризура со која нема да морате да се занимавате наутро.

5. Лоб (боб до рамена)


За оние на кои бобот им е премногу краток, но навистина им се допаѓа, ве советуваме прво да го пробаат лобот. Тоа е боб, но должина на рамената. Малку е подолга, па преминот од долга на кратка коса нема да биде толку страшен.

6. Степенаста во стилот на 90-тите

Оваа есен се враќаат многу стари трендови, а еден кој ќе владее со светот на фризурите е слоевитата коса. Бидејќи е исечена во чекори, ќе изгледа како вашата коса да има поголем волумен, што е голем плус на оваа фризура.

7. Бикси


Помеѓу боб и пикси крој (супер кратка коса) го имаме биксито! Тоа е уште една фризура на која можете да размислите оваа есен. Косата веќе не се скратува непосредно пред летото!

8. Кафеава коса

Кога зборуваме за боите на косата, две ќе преовладуваат, а првата и најпопуларна боја оваа есен е кафената. Ќе се носат неколку нијанси на кафена коса, а која и да ја одберете, важно е да видите која најдобро одговара со вашиот тен. Браун е лесен за одржување и е само есенска промена.

9. Темно црвена коса


Покрај кафената, почесто се носат и различни верзии на темноцрвена боја. Црвената е генерално хит боја оваа есен, па не е изненадување што се прошири и во светот на фризурите.

Извор: teen385.dnevnik.hr

Објавена во: Мода // Must have

Можеби ќе ве интересира: