Не ни чудно што токму овие се во тренд: 8 есенски маникири поради кои нема да можеш да се одлучиш (ФОТО)

Не ни чудно што токму овие се во тренд: 8 есенски маникири поради кои нема да можеш да се одлучиш (ФОТО)

Објавена во: Мода // In and Out

Тежок избор...

Ако ги следиш новите трендови, тогаш сигурно веќе и знаеш какви минири ќе се појават на оваа листа. Некои од овие особено се истакнаа на почетокот на есента, а како и не би кога се во прашање прекрасни есенски бои. Некои од овие трендови настанаа сами, а некои од нив повторно ги воведе Хејли Бибер.

# Аура нокти

# Омбре француски маникир

# Кадифени нокти

# „Glazed“ нокти во есенско издание

# Тенки линии во комбинација со дамки

# Минималистички француски маникир

# Полупроѕирни нокти

# Минималистички со парчиња злато

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Мода // In and Out

Можеби ќе ве интересира: