НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Еден знак преотоварен со туѓите проблеми, друг задоволен

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Еден знак преотоварен со туѓите проблеми, друг задоволен

Овен 

Ве очекува приод во кој ќе бидете преоптоварени со туѓите проблеми. Не можете сите туѓи одговорности да ги преземате вие. На полето на љубов можен е флерт низ пријателство.

Бик

На полето на љубов ви доаѓа фаза во која ќе бидете насочени кон позитивна личност која ви се допаѓа. Кога е се останато во прашање, ќе си оди по планот и ќе бидете задоволни.

Близнаци

Ве очекува период во кој ќе имате поддршка од далеку или ќе добиете добра идеја за некоја соработка. Кога е во прашање љубовта, ве очекува фаза која ви носи средба со нова личност.

Рак

Оваа недела би можела да ви биде прилично тешка. Многу работи нема да одат онака како што сте планирале. Во љубовта имате проблеми со саканата личност поради работи од минатото.

Лав

Можно е вашите очекувања да не бидат исполнети кога е во прашање односот кој го имате со саканата личност. Доаѓа до заладување на односите во вашата врска. Ве очекува период во кој тешко ќе донесувате одлуки.

Девица

Можете да очекувате голем обем на обврски за време на оваа недела. На полето на љубов ви станува здодевно, доаѓа до монотонија и тоа не ви се допаѓа.

Вага

Ве очекува фаза во која ќе имате многу време за одмор. Кога е во прашање љубовта, ве очекува фаза во која ќе бидете задоволни со својата врска.

Шкорпија

Ве очекува период во кој треба да се занимавате со личните планови. Фаза на стабилизација ви доаѓа и на полето на љубовта.

Стрелец

Ве очекува период во кој би можеле да имате позитивни разговори кои доведуваат до добри заклучоци. На полето љубовта ви доаѓа поволна фаза за нови познанства.

Јарец

Поволен период е пред вас, во кој ќе појасно ќе ги видите случувањата околу вас. Не се сите намери добри и искрени. На полето на љубов ви доаѓа средба со личност од минатото.

Водолија

Ве очекува период кој ви носи тешки и важни одлуки. На полето на љубов не ви е лесно да се помирите со разочарувањето од минатото.

Риби

Ве очекува период во кој ќе имате многу дилеми и недоумници кои не можете да ги решите лесно. Кога е во прашање љубовта, ве очекува разочарување во врска со партнерот.

Можеби ќе ве интересира: