НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Еден знак склон кон нервози, на друг не му одат работите по план

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Еден знак склон кон нервози, на друг не му одат работите по план

Овен

Ве очекува занимација со финансии. Може да очекувате среќа на ова поле во следниот период. Доколку сте во врска, можна е недоверба помеѓу вас и партнерот.

Бик

Пред вас е период во кој нема да биде воопшто лесно да ги остварите своите цели. Многу притисок има околу вас. Со емотивниот партнер можни се расправии и променливо расположение.

Близнаци

Доаѓа период во кој ќе бидете склони кон нервози. Можно е да имате многу промени. Кога е во прашање љубовта, незадволството кое го чувствувате кое води до кавга со партнерот.

Рак

Ве очекува неповолна недела. Најдобро би било сега да почнувате со промени. На полето на љубов ќе сретнете личност која ќе ви се допадне, но уште немате можност да започнете врска со неа.

Лав

Ве очекува неизвесен период. Можно е да не одат некои работи според планот. Кога е во прашање љубовта ќе чувствувате оптеретување поради љубомората која ја покажува саканата личност.

Девица

Ве очекува период во кој ќе сакате да ги остварите сите позитивни чекори за да станете подобра личност. Нов разговор води до интересен флерт со личност со која ќе посакате врска.

Вага

Ве очекува период во кој ќе сакате да дојдете до повеќе пари. Исто така ви се отвараат нови можности. Кога е во прашање љубовта, не сте баш задоволни покрај својот партнер.

Шкорпија

За време на оваа недела ќе бидете склони кон проблеми. Не е време за важни одлуки и промени. Кога е во прашање полето на љубовта, чувствувате голема потреба за блискост со саканата личност.

Стрелец

Може да очекувате дека во наредниот период ќе имате помал застој, но нема да има поголеми проблеми. Кога е во прашање полето на љубовта, се сомневате во саканата личност и во нејзината искреност кон вас.

Јарец

Ве очекува недела во која ситуацијата ќе ви биде стабилна. На полето на емоциите подготвени сте за нови случувања и нови познанства, преку пријатели.

Водолија

Доаѓа период во кој ќе имате проблеми поради кои нема да бидете задоволни. на полето на љубовта ви следи фаза на оддалечување од саканата личност, можно е и некое разочарување.

Риби

Ве очекува недела во која ќе имате позитивни разрешувања. Кога е во прашање љубовта, подготвени сте за нови убави случувања со личноста за која се грижите.


Можеби ќе ве интересира: