НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Некои знаци очекуваат љубовен состанок, а други ќе бидат заљубени до уши!

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Некои знаци очекуваат љубовен состанок, а други ќе бидат заљубени до уши!

Овен

Оваа недела ги имате сите предиспозиции за да бидете успешни, гледајте тоа да го искористите на добар начин. Постои незадоволство од страна на една личност која станала студена кон вас.

Бик

Ги решивте сите проблеми на училиште кои ве мачеа, а сега сте преокупирани со дружбата со пријателите. Тоа е она што ви е потребно. Ви годи односот кој го имате со сегашниот партнер.

Близнаци

Училиштето нема да ве оптоварува оваа недела. Заљубени сте до уши во личност родена во знакот Лав.

Рак

Се подобрува вашата финансиска ситуација. Не позајмувате пари на луѓе за кои не сте сигурни дека ќе ви ги вратат. На полето на љубовта владее емоционална стагнација.

Лав

Не чувствувате дека учите премногу, бидејќи со леснотија го прифаќате тоа. Заљубени сте како никогаш досега и емоционално исполнети.

Девица

Училиштето ви создава проблеми и ви пречи на личните планови. Не знаете дали да го следите патот на срцето или разумот. Партнерот ви е голема поддршка.

Имате недоумици поради одлуките поврзани со училиштето. Можеби е подобро да ги пуштите другите да одлучат наместо вас. Во љубовта постои личност која ве прави среќни како ниту една друга.

Скорпија

Учите повеќе од вообичаено, но оваа недела тоа нема да ви пречи бидејќи сте добро организирани. Емоционално се потпирате на кратки врски, кои во последно време ги имавте дури и премногу.

Стрелец

Имате потенцијал да напредувате на училишно поле. Треба само да и се обратите на една личност која треба да ве забележи. Оваа недела ви носи љубовен состанок, а тоа многу ве радува.

Јарец

Плановите ви одат од рака и посветени сте на училиштето. Само така продолжете. Имате сомнеж во саканата личност, избегнувајте кавги.

Водолија

Се потпирате на членови на семејството за кои се надевате дека ќе ви помогнат да ја пребродите животната криза. Заљубени сте, како и секоја пролет.

Риби

Знаете што сакате и веќе сте на половина пат да го остварите тоа. Нема препреки. Симпатијата повторно ви се враќа во прегратки.

Можеби ќе ве интересира: