Некогаш и сега: Како изгледала Лепа Брена на фотографијата на билетот за возење?

Некогаш и сега: Како изгледала Лепа Брена на фотографијата на билетот за возење?

Објавена во: Живот // Живот

Познатата пејачка во едно поинакво издание... 
Лепа Брена е најпознат југословенски брендГи наполни стадионите и продаде милиони плочи, ги сруши сите рекорди, па дури и денес е барана и со задоволство се слуша. Нејзиниот стил е единствен и по него е препознатлива, а понекогаш се појавуваат и фотографии од минатото, што ја разгоруваат јавноста. Таква е и оваа од тинејџерските денови. 

Како изгледаше Фахрета Јахиќ, алијас Лепа Брена пред 40 години, открија нејзините обожаватели на Инстаграм.

Фотографијата е направена за билет за јавен превоз.

Фотографијата е направена всушност во периодот 1979/80 година, токму во времето кога оваа пејачка од Брчко ја започна својата музичка кариера во Белград.Објавена во: Живот // Живот

Можеби ќе ве интересира: