Нема да верувате колку пораснале: Каде се сега децата „Пријатели“?

Нема да верувате колку пораснале: Каде се сега децата „Пријатели“?

Објавена во: Stars // Филм

Поминати се повеќе од 15 години од последната епизода од хит серијата „Пријатели“, но истата и денес се уште е многу популарна. Новите генерации уживаат во истата и уживаат во авантурите на ликовите од серијата. Освен главните актери, во шоуто се претставија и многу деца актерија. Но, каде се сега тие? 

Во продолжение погледнете каде се денес актерите кои ги глумеа Бен, Ема и многу други:

# Бен Гелер

Првото бебе во „Пријатели“ беше синот на Рос, Бен кој го доби со поранешната сопруга Керол. Делот на Бен, всушност го играа четири различни актери во текот на серијата. Првиот кога се роди Бен беше Мајкл Гундерсон, пред да го преземат близнаците Чарклс Томас Ален и Џон Кристофер Ален. Конечно, можеби како најзабележан беше Кол Спроус. Кол продолжи да има успешна актерска кариера, а подоцна глумеше и во „The Suite Life of Zac and Cody“ (заедно со неговиот близнак Дилан), но и во „Riverdale“, која се емитува на Нетфликс.

# Ема Гелер Грин

Слично како улогата на нејзиниот полубрат, ликот на Ема го одиграа повеќе актери. Најпрво ја глумеа близначките Елизабет и Џеневив Дејвидсон, но и Александра и Атина Конли. Конечно, во подоцнежните сезони, близначките Кали и Ноел Шелдон ја глумеа малата Ема, а сега тие имаат скоро 18 години. Тие, исто така продолжија со актерството и се појавија во трилерот „Us“ во 2019 година.

# Џек и Ерика Бинг 

Се сеќавате ли на моментот кога Моника и Чендлер дознаа дека нивната сурогат мајка Ерика има близнаци? Актерите кои ги глумеа близнаците Џек и Ерика Бинг денес имаат околу 16 години. Дефинитивно времето лета!

# Дакота Фенинг

Обожавателите на Дакота сигурно знаат дека таа се појавува во 10 - тата сезона, бидејќи ја глуми Мекензи, девојчето кое живее во куќата што Моника и Чендлер ќе сакаат да ја купат. Од оваа серија Дакото доживува успех во актерството, појавувајќи се многу филмови и глуми со актери како Том Круз, Леонардо Ди Каприо и Бред Пит. 

# Емили Озмент 

Можеби имаше мала улога, но Емили се појави како Лелани Мајоланофанович во седмата сезона и носи сјај на Рејчел. Емили продолжи да се занимава со глума и се појави заедно со Мајли Сајрус во хит шоуто на Дизни, Хана Монтана.

# Дарил Сабара

Пред Дарил да се појави во „Пријатели“ како Овен, тој веќе беше ѕвезда и на големото платно се појави во „Spy Kids“. Тој денес е познат и како сопруг на пејачката Меган Трејнор.

# Меј Витман

Таа се појавува во третата сезона. Ја глуми Сара, а по појавувањето во „Пријатели“ продолжува да ужива во своите успеси во емисиите како „Arrested Development“ и „Good Girls“. Таа исто така се појавува во филмовите како „The Perks of Being a Wallflower“.

# Кајла Прат

Таа се појави во третата сезона, заедно со Меј. По „Пријатели“, Кајла продолжи да глуми во многу ТВ - емисии, како што се: „One on One“, „The Proud Family“ и филмовите „Dr. Dolittle“ со Еди Марфи.


Објавена во: Stars // Филм

Можеби ќе ве интересира: