Неопислива среќа: Досега необјавено видео од 4 - годишниот Ѓоковиќ кога го добил првиот рекет

Неопислива среќа: Досега необјавено видео од 4 - годишниот Ѓоковиќ кога го добил првиот рекет

Видеото на кое најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ има само 4 години и во кое го добива својот прв рекет за кратко стана хит на социјалните мрежи.

Кога го добил својот прв рекет престанало да му биде интересно се околу него, па дури и караокето кое го обоќавал.

Изразот на среќа на лицето на малиот Ѓоковиќ не може да се прераскаже, а видеото кое тој го сподели на својот Фејсбук профил се гледа дека и тогаш покажувал одлучност која по толку години најверојатно го донесе на тронот.

Видеото и целата вест може да ја погледнете на Машки магазин.

Можеби ќе ве интересира: