Новак Ѓоковиќ воодушеви момче во Дубаи: Погледнете му ја радоста на лицето кога ја стави раката во чантата за да му го земе подарокот

Новак Ѓоковиќ воодушеви момче во Дубаи: Погледнете му ја радоста на лицето кога ја стави раката во чантата за да му го земе подарокот

Најдобриот тенисер на светот уште еднаш покажа каков човек е...

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ моемнтално е во Дубаи, каде е пречекан со големо воодушевување. На првиот меч во сезоната, кој заврши во негова корист, а кој го одигра против Лоренцо Мусети, публиката го поздрави со големи овации, за кои и самиот призна дека му значеле многу.

Обожавателите го напаѓаат и во хотелот и во турнирскиот комплекс, а Новак на сите им излегува пресрет, потпишувајќи автограми и фотографирајќи се со нив.

На едно момче кое му е обожавател, Новак му дал и подарок. Кога ја ставил раката во чантата, момчето со големо возбудување чекало и гледало што ќе добие.

Ѓоковиќ му ја подарил својата маица во која настапува, а момчето со воодушевување го прегрнало и му се заблагодарило.

Погледнете како изгледало тоа:


Можеби ќе ве интересира: